AGHWGiG
MAP PL EN

back home rss print

 

Gimnazjaliści z Rząski zapoznają się z Naszym Wydziałem

2018-06-19

W dniu 6 czerwca br. w murach naszej Uczelni gościliśmy grupę gimnazjalistów wraz opiekunami z ze szkoły w Rząsce. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Poznaj nasz Wydział i nasze AGH” mające na celu przedstawienie naszego Wydziału oraz Uczelni młodym osobom z punktu widzenia studentów.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Kopalni Doświadczalnej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak w przybliżeniu wygląda praca górników oraz maszyny i urządzenia górnicze. Następnie nasi goście przybyli na Nasz Wydział, Górnictwa i Geoinżynierii, gdzie Prodziekan ds. współpracy Marek Borowski zaprezentował wydział oraz uczelnię. W dalszej kolejności Mirosław Cholewa, członek Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie oraz Koła Naukowego Filar przedstawił prezentację pt. „Nieszablonowa kariera w nowoczesnym górnictwie?”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem słuchali o czym opowiadał student naszego wydziału, który bardzo zaciekawił tematem, przedstawiając górnictwo z innej atrakcyjnej perspektywy.

Ostatnim punktem były warsztaty „W minutę do Efektu” przygotowane przez członków SKN „Zarządzanie”, na których to uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę Lean Management i mogli zastosować wiedzę w praktyce, na symulacjach procesów produkcyjnych.

Spotkanie było dla gimnazjalistów bardzo owocne i dzięki wizycie mogli się dowiedzieć więcej na temat naszej uczelni, przede wszystkim z perspektywy studentów. Mamy nadzieję, że zaszczepiony bakcyl WGiG będzie rozwijał się w gimnazjalistach prze całą szkołę średnią i za kilka lat będą oni dumnymi studentami Naszego Wydziału WGiG 😊

Spotkanie zostało poprowadzone przez studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie.

All rights reserved © 2014 Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH
Projekt i realizacja: