AGHWGiG
MAP PL EN

back home rss print

 

Relacja z piątej edycji Kliwent Event

2018-06-10

W dniu 5 czerwca 2018 r. już piąty rok z rzędu Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii, zorganizowało spotkanie środowiska studenckiego z przedstawicielami branży HVACR pod nazwą Kliwent Event.

Wzorem lat ubiegłych, konferencja podzielona została na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową.

Szkolenia odbywały się w salach dydaktycznych AGH i z uwagi na duże nimi zainteresowanie część odbyła się także w dniu 6 czerwca 2018. Łączenie odbyło się pięć szkoleń o następującej tematyce:

  • „Co, gdzie i jak - czyli chillery chłodzone cieczą w praktyce: (firma Daikin);
  • „Systemy kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Smoke Master SMPA / SMIA z prezentacją nowego program doboru PressAir” oraz „Najnowsze wentylatory JMv i JTv ograniczające zużycie energii z prezentacją programu doboru FAN SELECTOR” (firma FläktGroup);
  • Centrale z zabudowanymi pompami ciepła. Rekuperacja oraz budowa, zasada działania i zadania central wentylacyjnych (firma Frapol);
  • Swegon WISE - Inteligentne dopasowywanie ilości powietrza do potrzeb użytkowników z zachowaniem pełnej funkcji systemu klimatyzacyjnego (firma Swegon);
  • „Akcesoria wentylacyjne w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych” (firma RDJ Klima).

Część seminaryjna konferencji odbyła się w Auli Głównej AGH, gdzie zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło największych firm z branży takich jak: Clima Gold, Daikin, FläktGroup, Frapol, Mercor, RDJ Klima, Smay, Swegon oraz Venture Industries, przedstawili swoje osiągnięcia, ciekawe projekty i zaznajomili uczestników ze specyfiką branży. Swoje wystąpienia mieli również studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, którzy przedstawili działalność Koła Naukowego „Kliwent” oraz wyniki Grantów Rektorskich realizowanych w obecnym roku akademickim.

W Holu Głównym budynku A-0 znajdowały się stanowiska promocyjne, przy których można było się zapoznać z zakresem działalności firm, jak również podyskutować na bardziej szczegółowe tematy związane z branżą HVACR.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem licznych studentów różnych Wydziałów naszej Uczelni. Nie zabrakło również gości z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Politechniki Krakowskiej. Łącznie na część szkoleniową i seminaryjną zarejestrowało się ponad 100 osób.

Niemalejące zainteresowanie uczestników i firm branżowych formułą konferencji Kliwent Event wskazuje na zapotrzebowanie nawiązywania kontaktów i wymianę wiedzy, już na tym etapie zdobywania doświadczenia zawodowego, jakim są studia. Konferencja pozwala studentom zaznajomić się z interesującymi zagadnieniami, a firmom przekazać informacje o swojej działalności i nowych trendach w branży. Kliwent Event to wydarzenie, które jest dobrą okazją do uzupełnienia swojej wiedzy z zakresu HVACR.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia konferencji oraz tym, którzy uświetnili ją swoją obecnością.

All rights reserved © 2014 Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH
Projekt i realizacja: