AGHWGiG
MAP PL EN

back home rss print

Studia na kierunku Budownictwo

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii prowadzi między innymi studia o kierunku Budownictwo. Studia te są prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym jako:

  • studia I stopnia (inżynierskie)

    Absolwent posiada wiedzę z zakresu: wykonawstwa i projektowania typowych obiektów budowlanych; technologii i organizacji budownictwa; kierowania zespołami i firmą budowlaną; wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych oraz technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej. Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach budowlanych z możliwością kierowania pracami geotechnicznymi przy budowlach naziemnych (takich jak: zapory, trasy komunikacyjne i handlowe) oraz budowlach podziemnych (takich jak: metro, tunele, podziemne ciągi komunikacyjne, podziemne garaże itp.) oraz przedsiębiorstwach związanych z renowacją i modernizacją obiektów budowlanych.

  • studia II stopnia (magisterskie) o specjalnościach:

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii prowadzi również w dziedzinie nauk technicznych w dyscypinie Budownictwo studia III stopnia (doktoranckie) w zakresie:

  • wymagania podstawowe i użytkowe dotyczące obiektów budowlanych,
  • rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe obiektów budowlanych technologia i organizacja robót budowlanych,
  • geotechnika w budownictwie,
  • zarządzanie procesem inwestycyjnym w budownictwie.

W ofercie studiów Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii znaleźć można również różnorodne studia podyplomowe. Ze szczegółami oferty można zapoznać się TUTAJ.

All rights reserved © 2014 Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH
Projekt i realizacja: