AGHWGiG
MAP PL EN

back home rss print

Relacja z wizyty delegacji AGH na Konwencji górniczo-wydobywczej oraz targach METS 2018 w Madrycie

2018-04-16

W dniach 10-12.04.2018 r. odbyła się w Madrycie Konwencja górniczo-wydobywcza i targi METS 2018, w którym to wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej Uczelni i Wydziału. Akademia była reprezentowana przez Prorektora ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa, reprezentantów konsorcjum Instytut Autostrada Technologii i Innowacji (IATI), którego liderem jest nasza Uczelnia, na czele z panią prof. dr hab. inż. Natalią Iwaszczuk oraz dr inż. Paweł Bogacz, pracownik Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, specjalizujący się w zagadnieniach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa, pomysłodawca i koordynator prac Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych Górnictwo OK.

Organizatorem Konwencji była Komisja Europejska, a głównym przesłaniem tegorocznej edycji stało się zwiększanie współpracy pomiędzy przemysłem wydobywczym Europy i Ameryki Łacińskiej. Wśród tematów wykładów, warsztatów oraz prezentacji targowych znalazły się:

• CSR i akceptacja społeczna,
  • narodowe polityki dotyczące zasobów naturalnych oraz zrównoważony rozwój w zarządzaniu zasobami naturalnymi,
  • zdrowie i bezpieczeństwo,
  • zarządzanie wodą,
  • zarządzanie odpadami,
  • badania i rozwój oraz innowacyjność,
  • wykorzystywanie szans w zarządzaniu operacyjnym i inwestycjach.

Delegacja Akademii miała okazję zaprezentować AGH w czasie swej prelekcji oraz na odpowiednio przygotowanym stoisku. Uczestniczyła również w bardzo wielu rozmowach i dyskusjach panelowych.