AGHWGiG
MAP PL EN

back home rss print

Nasz Wydział członkiem konsorcjum realizującego studium wykonalności kolei próżniowej Hyperloop w Polsce

2018-04-15

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki I konkursu na projekty otwarte w ramach w ramach programu strategicznego „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.

Projekt "Potencjał rozwoju i wdrażania w Polsce technologii kolei próżniowej w kontekście społecznym, technicznym, ekonomicznym i prawnym" został rekomendowany do finansowania. Wnioskodawcą projektu jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: Ministerstwo Rozwoju, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Nasz Wydział wraz z innymi wydziałami AGH weźmie udział w realizacji studium wykonalności kolei próżniowej Hyperloop w Polsce.

Już teraz możemy zaprosić na dedykowane dla pracowników AGH i uczestników projektu seminarium dotyczące Projektu Hyperloop, które odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r. o godz. 10:00 w Sali Rady Wydziału Inżynierii Materiałowej i Robotyki (sala 110 budynek B2 AGH).